197121_kicsi.jpg

Tizennégy éve, 2011. február 20-án írtam meg az első bejegyzést. Azóta számos alkalommal visszaemlékeztem már az évfordulókon kisebb-nagyobb távokra, de ez mostani már igazán tekintélyes időtáv.

14 év alatt 450 blogposzt született, emellett számtalan facebook és instagram poszt

Kellett 3 év az indulás után, hogy a Nem Art Decor blogot megtalálják az olvasók. Az első poszt, amit 20.000 ember olvasott, egy biokertről szóló volt, a Kevés locsolással is gyönyörű kert. A mindenkori rekorder a Buda meséje – Gül baba utca a közel 100.000 olvasójával, ezt követi az Anya-lány projekt: a XVI. századi toszkán kolostor felújítása, amely személy szerint az egyik kedvencem. 
A színekről szóló sorozat és a terekben való optikai hatásuk pedig egyenesen személyes küldetés volt. 
Tulajdonképpen sok kedencem van, ezeket most pár hétig meg is osztom veletek, hátha másoknak is örömet szereznek ezek a cseppet sem elavult írások. 

Mindemellett lezajlott még jópár felújítás – többet itt is követhettetek –, sima és műemléki, vidéki és városi, tanácsadások, tervezések. Sok tanulás, akár az írásokkal is, hisz számos cikket írtam különféle lapokba, online felületekre, valamint a Dulux egyik színkatalógusát, ahol képszerkesztőként is részt vettem az alkotásban. 

2020-tól áttértem a Nem Art Decor facebook oldalra, és immár 5 éve kialakult a napi posztok rendszere, hol egy, hol több fotóval olyan témákban, amelyek éppen foglalkoztatnak. Egy időben nagyon aktív voltam az Instagram felületen is, ahol inkább saját fotókat osztottam meg. Hosszabb szünet után ezt nemrégiben összekapcsoltam a facebookkal, így újra napi friss tartalmat osztok meg.

Álljon itt egy rövid visszatekintés a vendégszerzőkről is, mert abszolút megérdemlik!

Ahogy most újra nézegetem a cikkek hosszú sorát, egyenesen fantasztikusnak találom, ami létrejött.
2011 nyarától bekapcsolódott az első vendégíró és brit tudósító, Kis Takács Kati, aztán szépen sorban a többiek, akik 6 éven át aránylag rendszeresen jelentkeztek írásokkal.
Bódis Orsi és Oláh Kati fantasztikus finomságok receptjeit osztották meg. 

Már akkor elkezdtem a fenntarthatóság témájával foglalkozni, amikor ez még nem volt ennyire mindennapi téma, pláne nem egy lakberendezéssel foglalkozó blogon. 
Kuba Cili és Kiss Renáta az ökotudatos szemléletünket gazdagították, Rácz Nóra, Kovács Misi a biokert, dr. Balogh Ágnes pedig a fanevelés, a zöldtető, a fenntarthatóság titkaiba vezett be.
Szalontai Judit mindezt urbánus szemszögből vizsgálgatta. Cili, Czinki Feri és Oláh Kati utazó tudósítók is voltak alkalmanként. Kara Laci építész a Balaton-Felvidék megóvására irányította rá a figyelmet a sorozatában, de a régi ablakok megmentéséről is írt. Erényi Zsuzsi pedig, aki szintén építész, a fantasztikus DIY felújításaival hozott színt a posztok sorába. Rostás Péter a lakberendezésről inkább történeti-, művészettörténeti megközelítésből írt. Országh Rékával textilt mentettünk, párnákat varrtunk. Barsi Boglár fantasztikus ismeretterjesztő témákat hozott, Haáz Andrea pedig az asztalterítés és dekoráció rejtelmeibe vezetett be. és hosszú éveken jelen volt Hülber Attila építész, akivel számos projektet, problémát beszéltünk át, oldottunk meg, álmodtunk és terveztünk meg.

01.jpg

 
Portréfotó:  Emmer László