A saját lakásunkról is muszáj egy összefoglalást adni, ha már olyan sok mindent láttatok belőle eddig. A korábbi cikkeket lehetetlen volna belinkelni, olyan mennyiség, de a 84 nm címke alatt megtaláljátok őket.Jó megmutatni, hogy milyen volt, honnan indultunk, és milyen lett a felújítás után. Tudni kell, hogy mindez a válság idejére esett és mi magunk is olyan helyzetben voltunk, hogy csak szép lassan alakíthattuk olyanná az új lakást, amilyenre megálmodtuk. Az első lépés a korrekt felújítás volt, a többi utána zárkózott fel fokozatosan.
Ide léptünk be elsőként, ebbe a nagyon poros, de gyönyörű világos és tágas előszobába.
Ezt az adottságát igyekeztünk megtartani azzal, hogy nem pakoltuk tele beépített bútorokkal. Egy cipősszekrénnyel takartuk el az órákat, egy larakó asztalkát helyeztünk el, ami nélkülözhetetlen kellék és egy moziszéket a cipőhúzáshoz. A keskeny szekrény a fogas szerepét tölti be.
A legjobb ötlet az volt a lakásfelújításkor, hogy az előszobát és a belőle nyíló konyhát egy meglepő téri játékkal "nyitottuk össze", amely a belépőt azonnal bevonja szinte a lakás egészébe.
A konyhában ezek az állapotok fogadtak bennünket, a figyelemreméltó paravánnal. A kredencet kis híján eladtuk.
No, itt minden megváltozott. A helyiséget elválasztó paraván átkerült a korábbi konyhaajtó helyére, ahogy a fentiekben magyaráztuk, és ez lett az előszobától elválasztó "fal". A korábbi gardróbba (a terveken hangzatosan így szerepelt, értsd: cselédszoba) került a konyhapult, fali polcok nélkül, fölé a falra pedig egy hatalmas feket-fehér fotó, ami perspektivikusan még tovább növelte a teret. A korábbi kopott. fáradt kredenc pirosra festve dobja fel az amúgy szigorúan monokróm teret.
Az üres szoba elsőre teljesen semmitmondó volt, ellenben szép tágas. Eredetileg nem ez volt a funkciója, de mi itt rendeztük be a hálószobát.
A korábbi sötét wc-ből és kamrából tágasabbat nem, de jókedvűbbet sikerült varázsolni. Egy helyes kis mosdót is sikerült beszuszakolnunk, ami kötelező elem. A helyiség idpőszakos kiállításoknak is otthont ad.
A wc-ben a néni levélszortírozója, a kamrában pedig a tőle örökölt polc szolgál továbbra is, szépen lazúrozva és fölfelé megtoldva. Így könnyebben tisztán tartható és a helyiség is világosabb tőle.
A viaszosvászonnal letakart ágy volt a leglehangolóbb az egész lakásban. Valamiért nálunk is ezt a szobát tartott a legtovább megtölteni élettel. Ugyancsak óriási a kontraszt a két állapot között – írd és mondd: 90 év!
A korábbi hálószoba dolgozó lett, ahol két munkaállomást alakítottunk ki. Ezzel az is cél volt, hogy a két nagy tér egybenyitható legyen. nem bántuk meg ezt az elrendezést.
Igaz, hálószobaként az volt egyszerűbb, hogy innen nyílt a fürdőszoba, de mivel a wc közvetlenül a hálószobával szemben van, áthidalta a kérdést. Az éjszakai zuhanyozás viszont nem zavaró.
A fürdőszoba egyenesen siralmas állapotban volt, a tevékenységünket egy biztosítási ügymenettel kezdtük, a leszakadt mennyezet miatt. Rá sem lehet ismerni, hogy miből mi lett, ugye?
Babarczy Veronika
fotó: Oláh Gergely Máté
hálószoba: Kövesdi Réka